wxHexEditor - en to tr translation catalogue (399 entries)

en: %d records changed.
tr: %d kayıt değiştirildi.

en: &About
tr: &Hakkında

en: &Close
tr: Kapat

en: &Edit
tr: Etiket Düzenle

en: &File
tr: &Dosya

en: &Help
tr: &Yardım

en: &New
tr: &Yeni

en: &Open
tr: Aç

en: &Quit
tr: Çıkış

en: &Redo
tr: İleri Al

en: &Save
tr: Kaydet

en: &Undo
tr: Geri Al

en: &View
tr: Görünüm

en: 0xRANDOM
tr: 0xRASTGELE

en: ARE YOU SURE?
tr: EMİN MİSİNİZ?

en: Access Invalid
tr: Geçersiz Erişim

en: Access:
tr: Erişim:

en: Address
tr: Adres

en: Allow editing by Data Interpreter Panel
tr: Veri Panelinden Girişe İzin Ver

en: Are you sure about resetting colours?
tr: Renkleri resetlemek istediğinizden emin misiniz?

en: As BigEndian
tr: BigEndian Olarak

en: As UTF-8
tr: UTF-8 olarak

en: Assembler Source
tr: Assembler Kaynağı

en: Assembly Type
tr: Assembly Tipi

en: Auto show tag panel if tags detected
tr: Tag algılandığında TAG panelini otomatik olark göster

en: BLOCK
tr: BLOK

en: Background Colour
tr: Arkaalan Rengi

en: Backup
tr: Yedekle

en: Backup Speed :
tr: Yedekleme Hızı :

en: Backup operation completed.
tr: Yedekleme işlemi tamamlandı.

en: Big Endian
tr: Büyük Bit Sonda

en: Binary
tr: İkili

en: Block Size: %
tr: Blok Boyutu: %

en: Block Size: N/A
tr: Blok Boyutu: N/A

en: Branches the given location
tr: Verilen adrese dallanır

en: Bug Reporting
tr: Hata Bildirimi

en: Byte View
tr: Bayt Görünümü

en: Bytes
tr: Byte

en: Bytes Per Line
tr: Byte Her Satırda

en: Bytes Per Line Limit
tr: Her Satırdaki Byte Limiti

en: C/C++ Source
tr: C/C++ Kaynağı

en: CHARACTER
tr: KARAKTER

en: CPU Vendor
tr: İşlemci Üreticisi

en: Calculate
tr: Hesapla

en: Calculate Checksum
tr: Sağlama Hesaplama

en: Calculating Checksum
tr: Sağlama Hesaplaması Yapılıyor

en: Cancel
tr: İptal

en: Cannot calculate checksum of an empty file.
tr: Boş dosyanın parmakizi hesaplanamamaz.

en: Cannot open dropped file:
tr: Sürüklenen dosya okunamıyor:

en: Cannot read hash file!
tr: Parmakizi dosyası okunamıyor!

en: Character Encoding Family:
tr: Karakter Kod Ailesi:

en: Character Encoding:
tr: Karakter Kodu:

en: Checksum File Detected
tr: Sağlama Dosyası Algılandı

en: Checksum Results
tr: Sağlama Sonuçları

en: Choose a file for editing
tr: Düzenlemek için dosya seçiniz

en: Choose a file for export TAGs
tr: Etiketleri ihraç etmek için dosya seçiniz

en: Choose a file for import TAGs
tr: Etiketleri yüklemek için dosya seçiniz

en: Choose a file for save as
tr: Farklı kaydetmek için dosya seçiniz

en: Choose a file for saving dump
tr: Parçayı kaydetmek için dosya seçiniz

en: Clear
tr: Temizle

en: Clipboard could not be opened.
tr: Sistem panosu açılamiyor.

en: Close
tr: Kapat

en: Close File
tr: Dosyayı Kapat

en: Close current file
tr: Geçerli dosyayı kapat

en: Colours
tr: Renkler

en: Compare
tr: Karşılaştırma

en: Compare Files
tr: Dosyaları Karşılaştır

en: Comparing files...
tr: Dosyalar karşılaştırılıyor...

en: Comparison Panel
tr: Karşılaştırma Paneli

en: Comparison Results
tr: Karşılaştırma Sonuçları

en: Comparison Speed :
tr: Karşılaştırma Hızı :

en: Connect files for scrolling
tr: Dosyaları adres kaydırması için bağla

en: Copies selection
tr: Seçimi kopyalar

en: Copies selection in special format
tr: Seçili bölgeyi özel biçimde kopyala

en: Copy
tr: Kopyala

en: Copy As
tr: Farklı Kopyala

en: Copy As :
tr: Farklı Kopyala :

en: Copy Block
tr: Bloğu Kopyala

en: Copy Selected Block As
tr: Seçilmiş Alanı Farklı Kopyala

en: Copy To Clipboard Error
tr: Sistem Panosuna Kopyalama Hatası

en: CopyAs
tr: Farklı Kopyala

en: Creates a new file
tr: Yeni dosya oluşturur

en: Creates empty tag with Random Color.
tr: Rastgele renk ile boş bir tag yeratır.

en: Critical Error. File pointer is not empty!
tr: Kritik Hata. Dosya işaretçisi boş değil!

en: Current File
tr: Geçerli Dosya

en: Cursor Offset:
tr: İmleç Adresi:

en: Cursor Value: %u
tr: İmleç Değeri: %u

en: Custom Hex Formating
tr: Özel Hex Biçimi Kullan

en: Cut
tr: Kes

en: Cut Block
tr: Bloğu Kes

en: Cuts a selection
tr: Seçili bölgeyi keser

en: Cuts selected block and copies to clipboard
tr: Seçilmiş bloğu keser ve sistem panosuna kopyalar.

en: DIRECTORY
tr: ÇEKMECE

en: Data Interpreter
tr: Veri Yorumcusu

en: DataInterpreter
tr: Veri Yorumcusu

en: Decimal
tr: Desimal

en: Delete
tr: Sil

en: Delete Block
tr: Bloğu sil

en: Deletes selected block
tr: Seçilmiş bloğu siler

en: Deletes selection
tr: Seçilmiş kısımı siler

en: Destination :
tr: Hedef :

en: Device Image Tools
tr: Aygıt İmaj Araçları

en: Device:
tr: Aygıt:

en: Devices
tr: Aygıtlar

en: Different bytes
tr: Farklı baytlar

en: Direct Write
tr: Doğrudan Yazma

en: Disassembler Panel
tr: Disassembler Paneli

en: Disassembly Bit Mode
tr: Disassembly Bit Modu

en: Disk/Partition Backup
tr: Disk/Bölüm Yedekleme

en: Disk/Partition Backup Tool
tr: Disk/Bölüm Yedekleme Aracı

en: Disk/Partition Erase
tr: Disk/Bölüm Silme

en: Disk/Partition Erase Tool
tr: Disk/Bölüm Silme Aracı

en: Disk/Partition Restore
tr: Disk/Bölüm Onarımı

en: Disk/Partition Restore Tool
tr: Disk/Bölüm Onarımı Aracı

en: Do not show this again.
tr: Bunu bir daha gösterme.

en: Do you want to own the file?
tr: Dosyanın sahipliğini almak ister misiniz?

en: Do you want to save file?
tr: Dosyayı kayıt etmek istiyor musunuz?

en: Do you want to save this file?
tr: Bu dosyaya kayıt yapmak istiyor musunuz?

en: Donate
tr: Bağış

en: Donate some money to author as a return!
tr: Program yazarına bağış yaparak teşekkür edin!

en: Download new wxHexEditor
tr: Yeni wxHexEditor'ü yükleyin

en: Dump cannot saved as
tr: Parça yazılamadı :

en: ERROR!
tr: HATA!

en: ERROR!: Disk space is smaller than the image file.
tr: HATA!: Disk alanı imaj dosyasından daha küçük.

en: Edit
tr: Düzenle

en: Enable
tr: Etkin

en: Enter File Size:
tr: Dosya Boyutu Giriniz:

en: Enter PID:
tr: PID Numarası:

en: Enter hex value(s) for fill
tr: Doldurma için hex değer(ler)i giriniz

en: Erase
tr: Sil

en: Erase Speed :
tr: Silme Hızı :

en: Erase With
tr: Şununla Sil

en: Erase operation completed.
tr: Silme işlemi tamamlandı.

en: Error
tr: Hata

en: Error on Comparison
tr: Karşılaştırmada Hata

en: Error on Write operation to Process RAM
tr: Sürece yazma işlemi sırasında hata

en: Error on writing to backup image.
tr: Yedek imajına yazmada hata oluştu.

en: Error!
tr: Hata!

en: Error, File #1 cannot open.
tr: Hata, Dosya #1 açılamadı.

en: Error, File #2 cannot open.
tr: Hata, Dosya #2 açılamadı.

en: Error, Save File cannot open.
tr: Hata, Kayıt Dosyası açılamadı.

en: Error, Save File is not selected.
tr: Hata, Kayıt dosyası seçilmemiş.

en: Export TAGs
tr: TAGları yolla

en: FATAL ERROR
tr: ÖLÜMCÜL HATA

en: FIFO
tr: GİRİŞ-ÇIKIŞ

en: FILE
tr: DOSYA

en: File #1
tr: Dosya #1

en: File #1 :
tr: Dosya #1:

en: File #1 is not readable.
tr: Dosya #1 okunabilir değil.

en: File #2
tr: Dosya #2

en: File #2 :
tr: Dosya #2:

en: File #2 is not readable.
tr: Dosya #2 okunabilir değil.

en: File Corrupt!
tr: Dosya Bozuk!

en: File Has Changed!
tr: Dosya Değiştirildi!

en: File Hash:
tr: Dosya Parmakizi:

en: File Mode
tr: Dosya Modu

en: File Save
tr: Dosya Kaydet

en: File Save Error
tr: Dosya Kayıt Hatası

en: File Save Error.
tr: Dosya Kayıt Hatası.

en: File To Hash:
tr: Parmak İzi Dosyası:

en: File Verified.
tr: Dosya Doğrulandı.

en: File cannot create!
tr: Dosya oluşturulamadı!

en: File cannot open in this mode :
tr: Dosya şu modda açılamıyor :

en: File cannot open.
tr: Dosya açılamıyor.

en: File cannot read!
tr: Dosya okunamadı!

en: File cannot save as
tr: Dosya farklı kayıt edilemedi

en: File cannot saved. Operation Cancelled
tr: Dosya kayıt edilemedi. İşlem iptal edildi.

en: File does not exists at path:
tr: Dosya bu yolda bulunmuyor:

en: File has some insertion/deletions. You cannot save this file-self (yet). Please use SaveAs.
tr: Dosyada bazı eklemelere/çıkartmalara rastlandı. Bu dosyayı üzerine yazamazsınız (henüz). Lütfen Farklı Kaydet yapınız.

en: File in Read Only mode. Cannot save file.
tr: Dosya Salt Okunur modda. Dosyaya kayıt yapılamaz.

en: File is not changed. Nothing to save.
tr: Dosya değişmemiş. Kayıt edecek birşey bulunamadı.

en: File is not readable by permissions.
tr: Dosya okunabilir izinli değil.

en: File load error!.
    File closed but not opened while access change. For avoid corruption close the program
tr: Dosya yükleme hatası!
    Dosya kapatildi ama erişim değişimi ile açılamıyor. Bozulmayı önlemek için programı kapatın

en: File save in progress
tr: Dosya kayıt işlemi sürüyor

en: File:
tr: Dosya:

en: Fill
tr: Doldur

en: Fill Dialog
tr: Doldurma Diyaloğu

en: Fill Selection
tr: Seçimi Doldur

en: Fill selection blocks
tr: Seçimi doldurma bloğu

en: Find
tr: Ara

en: Find & Replace
tr: Ara & Değiştir

en: Find All
tr: Hepsini Bul

en: Find All Done!
tr: Hepsini Bul Tamamlandı!

en: Find Some Bytes
tr: Birkaç Byte Bul

en: Find and replace
tr: Bul ve değiştir

en: Finding Some Bytes...
tr: Bytelar araştırılıyor....

en: Finding matches...
tr: Eşleşmeler aranıyor...

en: Font Color
tr: Yazı Rengi

en: For switching XORView Thru mode, all Undo&Redo buffer will reset and non-saved changes will discarded.
    Also you can't use methods that changes file size (like delete and inject) with XORView Thru mode enabled.
tr: XORView Thru modunu açmak için, tüm İleri-Geri Al belleği sıfırlanacak ve kayıt edilmemiş değişiklikler silinecek.Ayrıca bu modda dosya boyutunu değiştiren (sil ve ekle gibi) metotları kullanamazsınız.

en: For using this function, please install "gnomesu" or "gksu" tools first.
tr: Bu fonksyonu kullanmak için lütfen "gnomesu" yada "gksu" araçlarını yükleyiniz.

en: Foreground Colour
tr: Önalan Rengi :

en: Format Error!
tr: Biçim Hatası!

en: Found %d matches.
tr: %d Eşleşme bulundu.

en: From beginning
tr: Baştan

en: From end
tr: Sondan

en: From here
tr: Geçerli yerden

en: Full Text
tr: Tam Metin

en: Go to Offset
tr: Adrese git

en: Go!
tr: Git!

en: GoTo
tr: Git

en: HTML format
tr: HTML biçimi

en: HTML with TAGs
tr: HTML, etiketli

en: Hash File:
tr: Parmakizi Dosyası:

en: Hash Result
tr: Parmakizi Sonucu

en: Hash Speed :
tr: Parmakizi Hızı :

en: Hex Colors:
tr: Hex Rengi :

en: Hex Control
tr: Hex Kontrolü

en: Import TAGs
tr: TAGları al

en: Include Hex Part
tr: Hex Alanı İçer

en: Include Offset Part
tr: Adres Alanı İçer

en: Include Text Part
tr: Metin Alanı İçer

en: Info
tr: Bilgi

en: InfoPanel
tr: Bilgi Paneli

en: Injection!
tr: Enjeksiyon!

en: Insert
tr: Ekle

en: Insert Block
tr: Araya blok sok

en: Inserts new bytes to cursor location
tr: Geçerli noktaya veri eklemesi yapar

en: Internet
tr: İnternet

en: LINK
tr: BAĞLANTI

en: Language:
tr: Lisan:

en: License Agreement
tr: Lisans Sözleşmesi

en: MD2 (slow!)
tr: MD2 (yavaş!)

en: MD5 File detected. Do you request MD5 verification?
tr: MD5 sağlama dosyası algılandı. MD5 sağlaması yapılsın mı?

en: Match Case
tr: Büyük Küçük Harf

en: Merge sections if close as
tr: Yakın olan alanları birleştir, bayt farkı

en: N/A on this OS (yet)
tr: Bu işletim sisteminde (henüz) hazır değil

en: Name:
tr: Ad:

en: New File
tr: Yeni Dosya

en: New Tag
tr: Yeni Etiket

en: New file
tr: Yeni dosya

en: New wxHexEditor Version!
tr: Yeni wxHexEditor Versiyonu!

en: New wxHexEditor version %s is available!
tr: Yeni wxHexEditor versiyonu %s yayımlandı!

en: Next Sector
tr: Sonraki Sektör

en: No Recent File
tr: Önceki Dosya yok

en: No data available at clipboad!
tr: Panoda kopyalanacak veri yok!

en: Not Available
tr: Mevcut Değil

en: Not Enought RAM
tr: Yetersiz bellek

en: Not Enought Space
tr: Yetersiz Alan

en: Note Color
tr: Not Rengi

en: Note: Used internal binary copy buffer at paste operation.
tr: Not: Yapıştırmada İçsel ikili veri kopyası kullanıldı.

en: Nothing found!
tr: Hiçbirşey bulunamadı!

en: Notice!: This command will increase the file size and will generate too much overhead on file save.
    How many bytes do you want to inject to location to offset location %lld?
tr: Not!: Bu komut dosya boyutunu arttıracaktır ve dosya kayıdı sırasında çok fazla işlem gerektirecektir.
    Dosyanın %lld adresine ne kadar "byte" eklemek istiyorsunuz?

en: Notice: Checksum includes non-saved changes.
tr: Not: Sağlama işlemi kaydedilmemiş değişiklikleri de içerir.

en: OK
tr: Tamam

en: Offset
tr: Adres

en: Offset Control
tr: Adres Kontrolü

en: Open
tr: Aç

en: Open &Recent
tr: Geçmiş Dosyala&rı Aç

en: Open Disk Device
tr: Disk Aygıtı Aç

en: Open File
tr: Dosya Aç

en: Open Process RAM
tr: Süreç Belleğini Aç

en: Open RAM Device
tr: RAM Aygıtı Aç

en: Open a file
tr: Dosya Aç

en: Operation Complete
tr: İşlem Tamamlandı

en: Operation cancelled!
tr: İşlem iptal edildi!

en: Option:
tr: Seçenek:

en: Options
tr: Seçenekler

en: Others
tr: Diğerleri

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Paste Block
tr: Bloğu Yapıştır

en: Paste clipboard to cursor location
tr: Sistem panosundaki veriyi buraya yapıştırır

en: Path:
tr: Yol:

en: Please change file permissons or run this program with Windows UAC privileges.
tr: Lütfen dosya izinlerini değiştirin yada bu programı Windows UAC hakları ile çalıştırın.

en: Please change file permissons or run this program with root privileges
tr: Lütfen dosya izinlerini değiştirin yada programı yönetici olarak açın

en: Please change file permissons or run this program with root privileges.
tr: Lütfen dosya izinlerini değiştirin yada bu programı yönetici hakları ile çalıştırın.

en: Please enter XOR key as
tr: Lütfen XOR anahtarını girin

en: Please enter process identification number.
tr: Lütfen süreç kimlik numarasını giriniz.

en: Please indicate file size in decimal.
tr: Dosya boyutunu desimal olarak giriniz.

en: Please restart program for changes.
tr: Lütfen değişikliklerin uygulanması için programı yeniden başlatınız.

en: Please wait while backing up disk/partition image.
tr: Lütfen disk/bölüm yedeklenirken bekleyin.

en: Please wait while calculating checksum.
tr: Lütfen parmakizi hesaplanırken bekleyin.

en: Please wait while erasing disk/partition image.
tr: Lütfen disk/bölüm silinirken bekleyin.

en: Please wait while restoring disk/partition.
tr: Lütfen disk/bölüm onarılırken bekleyin.

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Press enter to make changes!
tr: Değişiklikleri kaydetmek için Enter tuşuna basınız!

en: Previous Sector
tr: Önceki Sektör

en: Process cannot open.
tr: Süreç açılamadı.

en: Quad Hex
tr: Dörtlü Hex

en: Quick Tag
tr: Hızlı Etiket

en: Quit the application
tr: Programdan çık

en: Raw Hex
tr: İşlenmemiş Hex

en: Read Only
tr: Salt Okunur

en: Recursive custom hex format pattern
tr: Özyineli özel hex biçim şablonu

en: Redo
tr: İleri Al

en: Remaining differences not shown.
tr: Geriye kalan diğer farklılıklar gösterilmiyor.

en: Remove
tr: Kaldır

en: Replace
tr: Değiştir

en: Replace All
tr: Hepsini Değiştir

en: Replace:
tr: Değiştir:

en: Report bugs for smashing them!
tr: Hataları rapor ederek yok edin

en: Reset Colour Values to Default
tr: Renk Değerlerini Varsayılan Yap

en: Resetting Hex Colours
tr: HEX Renk Resetleme

en: Restore
tr: Onar

en: Restore Speed :
tr: Onarma Hızı :

en: Restore operation completed.
tr: Onarma işlemi tamamlandı.

en: Results copied to the clipboard.
tr: Sonuçlar sistem panosuna kopyalandı.

en: Reverts last undo
tr: Son geri almayı geri al

en: SHA1 File detected. Do you request SHA1 verification?
tr: SHA1 sağlama dosyası algılandı. SHA1 sağlaması yapılsın mı?

en: SHA256 File detected. Do you request SHA256 verification?
tr: SHA256 sağlama dosyası algılandı. SHA256 sağlaması yapılsın mı?

en: SOCKET
tr: SOKET

en: Same bytes
tr: Aynı baytlar

en: Save
tr: Kaydet

en: Save &As
tr: Farklı Kaydet

en: Save As Dump
tr: Parça Olarak Kaydet

en: Save File
tr: Dosyaya Kaydet

en: Save Results to File
tr: Sonuçları Dosyaya Kaydet

en: Save as
tr: Farklı kaydet

en: Save current file as...
tr: Geçerli dosyayı farklı kaydet...

en: Save modifications
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Save selections as a file
tr: Seçimi farklı dosya olarak kaydeder

en: SaveAs File
tr: Farklı Kaydetme Dosyası

en: Saving file
tr: Dosya kayıt ediliyor

en: Search
tr: Arama

en: Search For
tr: Şunun İçin Ara

en: Search Panel
tr: Arama Paneli

en: Search Results
tr: Arama sonuçları

en: Search Speed :
tr: Arama Hızı:

en: Search and Replace sizes are not equal!
    Replacing with different size are not supported yet.
tr: Arama ve Değiştirme boyutları eşit değil!
    Değişik boyutlu değiştirme işlemi henüz desteklenmiyor.

en: Search as
tr: Farklı ara

en: Search backwards
tr: Geriye doğru ara

en: Search value not found
tr: Arama değeri bulunamadı

en: Search:
tr: Arama:

en: Sector
tr: Sektör

en: Sector Count:
tr: Sektör Sayısı:

en: Sector Size:
tr: Sektör Boyutu:

en: Select a file
tr: Dosya seçin

en: Selected Block: %
tr: Seçilen Blok: %

en: Selected Block: N/A
tr: Seçilmiş Blok: N/A

en: Selected block bigger than limit.
tr: Seçilmiş blok limitten fazla.

en: Selection Colour
tr: Seçim Renkleri

en: Selection Colours:
tr: Seçim Renkleri:

en: Selection Foreground Colour
tr: Seçilen Önalan Rengi

en: Set Selection Block End
tr: Blok Seçimi Bitir

en: Set Selection Block Start
tr: Blok Seçimi Başlat

en: Show info about this application
tr: Bu uygulama hakkında bilgiler gösterir.

en: Showing Page: %
tr: Gösterilen Sayfa: %

en: Size:
tr: Boyut:

en: Sorry, this program supports up to 500K differences.
tr: Üzgünüz, bu program 500 bin değişikliğe kadar destek vermektedir.

en: Source :
tr: Kaynak :

en: Special Hex
tr: Özel Hex

en: Stop comparison after
tr: Karşılaşmadan sonra dur

en: Switching to XORView Thru mode will reset Undo&Redo buffer. Unsaved changes will be discarded.
     Note also that you can't use methods that change file size (like delete and inject) while XORView Thru mode is active.
tr: XORView Thru modunu açmak için, tüm İleri-Geri Al belleği sıfırlanacaktır. Kayıt edilmemiş değişiklikler silinecektir.
    Ayrıca bu modda dosya boyutunu değiştiren (sil ve ekle gibi) metotları kullanamazsınız.

en: TAG Panel
tr: TAG Paneli

en: TAG file cannot be saved to default location.
    Do you want to Export TAGs file?
tr: TAG dosyası varsayılan yere kayıt edilemiyor..
    Farklı bir yere kayıt etmek ister misiniz?

en: TAGS cannot be imported from
tr: TAG dosyası okunamadı :

en: TAGs Cannot Be Saved!!
tr: Etiket Kayıt Edilemedi!

en: TAGs cannot be exported to
tr: TAG dosyası yazılamadı :

en: TAGs cannot be exported to file :
tr: TAGlar dosyaya kayıt edilemiyor :

en: Tag Dialog
tr: Etiket Diyaloğu

en: Tag Edit
tr: Etiket Düzenle

en: TagPanel
tr: Tag Paneli

en: Text
tr: Metin

en: Text Control
tr: Text Kontrolü

en: There are not enough free disk space.
    Required: %s
    Available: %s
tr: Yetersiz disk alanı.
    Gerekli: %s
    Mevcut: %s

en: There is no TAGs to Export in current active file!
tr: Aktif dosyanın ihraç edilebilecek bir etiketi yok bulunmamakta!

en: This function finds some different values at file. Usefull for finding non-null sections at disks.
tr: Bu fonksiyon dosyada bulunabilecek farklı değerleri arar. Diskler ile uğraşırken boş olmayan kısımları bulmak için kullanışlı bir araçtır.

en: This mode will write changes every change to file DIRECTLY.
tr: Bu modda tüm değişiklikler anında dosyaya yazılacaktır!

en: This part doesn't exist at compared file
tr: Bu bölüm karşılaştırılan dosyada bulunmamakta

en: Toolbar
tr: Araç Çubuğu

en: Tools
tr: Araçlar

en: Type of branch
tr: Dallanma tipi

en: Undo
tr: Geri Al

en: Undo last operation
tr: Son işlemi geri al

en: Unknown error on "stat -c %U
tr: İşlem sırasında bilinmeyen hata : "stat -c %U

en: Unsigned
tr: İşaretsiz

en: Value is not hexadecimal!
tr: Değer HEX uyumlu değil!

en: Value must be even digit!
tr: Değer mutlaka çift haneli olmalı!

en: View your XOR encrypted file without decrypting!
tr: XOR ile şifrelenmiş dosyalarınızı şifresiz gösterir.

en: WARNING!
tr: UYARI!

en: WARNING! THIS OPERATION WILL DESTROY EVERY INFORMATION AT :
tr: UYARI!: BU İŞLEM ŞU CİHAZDAKİ TÜM VERİYİ YOK EDECEK :

en: WARNING!: Disk space is bigger than the image file. 
    Remaining space will remain untouched.
tr: UYARI!: Disk alanı imaj dosyasından daha büyük. 
    Artakalan alandaki verilere dokunulmayacak.

en: WARNING:
    The text you are copying includes a null character
    (00 in the hex pane) and will be truncated!
    
    If copying to another file in wxHexEditor you
    should copy from the Hex pane, not the text pane
tr: UYARI:
    Kopyaladığınız veri geçersiz/boş karakter içermekte
    (hex olarak 00) ve kopyalama bu noktaya kadar yapılabilir!
    
    Eğer wxHexEditör içinde başka bir dosyaya kopyalama yapacaksanız
    parçayı Hex penceresinden kopyalayınız, Text penceresinden değil.

en: Warning
tr: Uyarı

en: Warning!
tr: Uyarı!

en: WiKi format
tr: WiKi biçimi

en: WiKi with TAGs
tr: WiKi, etiketli

en: With Space
tr: Boşluk İle Birlikte

en: With this option enabled, compared files will always show same address location.
tr: Bu özellik açıldığında, karşılaştırılan dosyalar herzaman aynı adresi gösterecekler.

en: Wrap around
tr: Dosyanın sonundan başa dön

en: Write Speed :
tr: Yazma Hızı :

en: Writeable
tr: Yazılabilir

en: Wrong input: %d please retry...
tr: Yanlış giriş: %d lütfen tekrar deneyiniz...

en: XORKey:
tr: XOR Anahtarı:

en: XORView Thru
tr: XOR Görüşü

en: XORView Thru Warning
tr: XOR Görüşü Uyarısı

en: XORView Thru Warning!
tr: XOR Görüşü Uyarısı!

en: You can also try to own the file temporarily (requires root's password.)
tr: Dosyayı geçici olarak sahiplenmeyi de deneyebilirsiniz (yönetici şifresi gerektirir).

en: You have no RAM to copy this data.
tr: Bu veriyi kopyalamaya yeterli bellek yok.

en: You have tried to copy more than 10 MB of data.
    Copying above 10 MB to clipboard is not allowed.
    Only internal copy buffer used!
tr: 10MB'dan büyük dosya kopyalamaya kalktınız.
    10MB dan büyük verilerin sistem panosuna kopyalanması desteklenmiyor.
    Sadece iç kopyalama belleği kullanılacak!

en: You needed administration privileges to see available devices
tr: Aygıtları görmek için programı yönetici yetkileri ile açmalısınız

en: Zebra Colour
tr: Zebra Rengi

en: Zebra Striping
tr: Zebra Çizgileri

en: bytes
tr: byte

en: hits
tr: eşleşme

en: phpBB forum style
tr: phpBB forumu sitili

en: with 0x
tr: 0x ile

en: wxHexEditor Comparing
tr: wxHexEditörü Karşılaştırıyor

en: wxHexEditor Searching
tr: wxHexEditör Arıyor

en: wxHexEditor is a hex editor for HUGE files and devices.
tr: wxHexEditör DEV dosya ve aygıtları editleyebilen bir hex editörüdür.
